Aktuality

Výzva HZS k prevenci požárů

Přehled povinností, rad, pravidel a doporučení, která jsou podstatná pro bezpečné pálení.

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje eviduje v posledních dnech markantní nárůst počtu požárů v přírodě. Každý den profesionální i dobrovolné jednotky vyjíždějí již k desítkám požárů trav a lesů způsobených nedbalostí při pálení či nedodržení podmínek bezpečného pálení v kombinaci s klimatickými podmínkami těchto dní (sucho, slunečno, vítr). Počet požárů v přírodním prostředí se běžně pohybuje v průměru jednotek za den. HZS nyní zasahuje denně až u tří desítek požárů, které denně likviduje 60 – 70 hasičských jednotek ! Na základě výzvy HZS přistoupíme v naší obci k monitorování pálení biologického odpadu, také za pomoci jednotky dobrovolných hasičů.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
priloha-doporuceni.doc 250.4 Kb